Wkłady do zniczy

Wkłady do zniczy

W Dzień Wszystkich Świętych wszyscy oddajemy hołd pamięci zmarłych. To dzień wspomnień i refleksji. Groby zdobią wieńce, przy nagrobkach zapalane są znicze.

Wkład olejowy

Wybierając typ wkładu - czy powinny to być wkłady parafinowe, olejowe, czy może elektryczne - należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Na początku skup się na czasie palenia - zastanów się nad tym, jakiego czasu wymagasz. Następnie warto zwrócić uwagę na temperatury, w których będą znajdowały się wkłady do zniczy. Według zasady - wkłady olejowe sprawdzą się w niskich temperaturach (zależnie od rodzaju wkładu). Z kolei wkłady parafinowe będą odpowiednie do temperatur wysokich - czyli powyżej 30 stopni Celsjusza. Jeśli chcesz postawić na nowoczesne rozwiązanie - możesz wybrać wkłady elektryczne. Będą działy świetnie w wysokich i niskich temperaturach. Przejrzyj szeroką gamę produktów w świetnej jakości - na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Wypełnienie zniczy - wkłady

Wkłady do zniczy pozwalają symbolicznie uczcić pamięć o zmarłych, a jednocześnie są rozwiązaniem ekonomicznym i bardzo wygodnym. Nasza hurtownia zniczy online to miejsce, gdzie klienci znajdą jednakowo wkłady parafinowe czy wkłady olejowe. Wszystkie te produkty cechują się długim czasem palenia i można je stosować o każdej porze roku. Wkłady olejowe do zniczy są szczególnie polecane w przypadku, kiedy nie możemy odwiedzać grobów swoich bliskich, tak często jak byśmy chcieli. Odpowiednio wybrane wkłady mogą się palić przez kilka dni, a niektóre z nich nawet do tygodnia. Takie rodzaje wkładów oferuje hurtownia zniczy. Dąbrowa Górnicza to główne miejsce prowadzenia przez nas działalności, ale realizujemy zlecenia z całego kraju, w dowolnej ilości. Oferowane wkłady nie kopcą i wypalają się do końca. Dzięki temu nie ma tu miejsca na zabrudzenie znicza. Wkłady mogą być wielokrotnie wymieniane, co jest rozwiązaniem korzystniejszym niż ponowne kupowanie samego znicza. Są też dostępne w rozmaitych szerokościach i wysokościach, co pozwala je wygodnie dobrać do istniejących zniczy.

Upamiętnienie zmarłych

W 731 r. Kościół ogłosił 1 listopada dniem pamięci zmarłych świętych. A w XI wieku 2 listopada stał się dniem pamięci wszystkich zmarłych, niezależnie od statusu - nazywano go dniem wszystkich dusz. Przez wieki w tym dniu trwały modlitwy pogrzebowe. W dawnych czasach groby dekorowano na Boże Narodzenie: na grobach dzieci ustawiano małe choinki z zapalonymi świeczkami. A w XX wieku w dzień Wszystkich Świętych zaczęto przywozić na cmentarz zapalone znicze. Początkowo był to zwyczaj bogatych mieszczan. Dziś każdy z nas pragnie upamiętnić swoich najbliższych, nie tylko 1 listopada, ale też w rocznicę śmierci, urodzin, na święta Wielkiej Nocy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl