Producent
Cena
-
od
do
13,99 zł
12,99 zł
12,99 zł
12,99 zł
7,50 zł
W Dzień Wszystkich Świętych wszyscy oddajemy hołd pamięci zmarłych. To dzień wspomnień i refleksji. Groby zdobią wieńce, a przy nagrobkach zapalane są znicze.
Jakie wkłady do zniczy wybrać?
Wybierając typ wkładu - czy powinny to być wkłady parafinowe, olejowe, czy może wkłady elektryczne - należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Na początku skup się na czasie palenia - zastanów się nad tym, jakiego czasu wymagasz. Najbardziej korzystną opcją są wkłady do zniczy długopalące. Następnie warto zwrócić uwagę na temperatury, w których będą palić się wkłady do zniczy. Według zasady - wkłady olejowe sprawdzą się w niskich temperaturach (zależnie od rodzaju wkładu). Z kolei wkłady parafinowe będą odpowiednie do temperatur wysokich - czyli powyżej 30 stopni Celsjusza. Jeśli chcesz postawić na nowoczesne rozwiązanie - możesz wybrać wkłady elektryczne. Będą działy świetnie w wysokich i niskich temperaturach. Przejrzyj szeroką gamę produktów w świetnej jakości - na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.
Wkłady do zniczy długopalące
Wkłady do zniczy pozwalają symbolicznie uczcić pamięć o zmarłych, a jednocześnie są rozwiązaniem ekonomicznym i bardzo wygodnym. Nasza hurtownia zniczy online to miejsce, gdzie klienci znajdą zarówno wkłady parafinowe, jak i wkłady olejowe. Wszystkie te produkty cechują się długim czasem palenia i można je stosować o każdej porze roku. Wkłady olejowe do zniczy są szczególnie polecane w przypadku, kiedy nie możemy odwiedzać grobów swoich bliskich, tak często jak byśmy chcieli. Odpowiednio wybrane wkłady mogą się palić przez kilka dni, a niektóre z nich nawet do tygodnia. Takie rodzaje wkładów oferuje hurtownia zniczy. Dąbrowa Górnicza to główne miejsce prowadzenia przez nas działalności, ale realizujemy zlecenia z całego kraju, w dowolnej ilości. Tanie wkłady do zniczy nie oznaczają, że są one gorszej jakości. Nasze wkłady, pomimo atrakcyjnej ceny, nie kopcą i wypalają się do końca. Dzięki temu nie ma tu miejsca na zabrudzenie znicza. Wkłady mogą być wielokrotnie wymieniane, co jest rozwiązaniem korzystniejszym niż ponowne kupowanie samego znicza. Są też dostępne w rozmaitych szerokościach i wysokościach, co pozwala je wygodnie dobrać do istniejących zniczy.
Upamiętnienie zmarłych
W 731 r. Kościół ogłosił 1 listopada dniem pamięci zmarłych świętych. A w XI wieku 2 listopada stał się dniem pamięci wszystkich zmarłych, niezależnie od statusu - nazywano go dniem wszystkich dusz. Przez wieki w tym dniu trwały modlitwy pogrzebowe. W dawnych czasach groby dekorowano na Boże Narodzenie - na grobach dzieci ustawiano małe choinki z zapalonymi świeczkami. A w XX wieku w dzień Wszystkich Świętych zaczęto przywozić na cmentarz zapalone znicze. Początkowo był to zwyczaj bogatych mieszczan. Dziś każdy z nas pragnie upamiętnić swoich najbliższych, nie tylko 1 listopada, ale też w rocznicę śmierci, urodzin, czy na święta Wielkiej Nocy.